Der opleves i øjeblikket problemer med start forfra og Video on demand ved nogle kunder der har en router af mærket Tilgin. Fejlen er fejlmeldt til Tilgin og de arbejder på at løse den. Hvis man har problemet hjælper det at genstarte routeren.
Problemer med Start forfra og Video on demand
Der opleves i øjeblikket proble... se mere
Gratis adviseringsservice ved driftsforstyrrelser
Som en service til dig som er TREFOR kunde, bliver du nu fremadrettet adviseret om driftsforstyrrelser via sms.
Det betyder, at vi vil kunne varsle dig via sms, hvis der er planlagt afbrydelser på forsyning af el, vand og varme, som forventes at berøre din bolig. Ligeledes vil vi kunne sende dig serviceinformation ved for eksempel udskiftning af måler.
Ønsker du at modtage sms-beskeder på flere eller andre telefoner, end de, der er tilknyttet adressen, kan du på trefor.dk/selvbetjening tilmelde flere telefonnumre. Her kan du også framelde sms-servicen, hvis du ikke ønsker at modtage serviceinformation fra TREFOR.